شماره مطلب: 25029

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین ع استان همدان به مناسبت هفته حجاب و عفاف

بسم الله الرحمن الرحیم

نامگذاری ایام مختلف در طول سال با نماد قرار دادن مناسبت های دینی و ملی در تمامی کشورهای جهان امری طبیعی است اما نامیدن هفته ای به بهانه ی حجاب و عفاف که ریشه ای تاریخی و محکم دارد اتفاقی بی نظیر است. واقعه ی مسجد گوهر شاد که مثل یک اسطوره در بین تمامی وقایع تاریخی سرزمین ایران یک سویش دین بوده است و سوی دیگرش غیرت مسلمانی را، باید در تمامی نسل های انسانی این کشور حفظ کرد زیرا دشمن چیزی برخلاف به یاد ماندن گوشه گوشه ی دفاع از حرمت و عفاف را می خواهد .

قاب گرفتن اینگونه اتفاقات علاوه بر جنبه ی ملیتی جایگاه رفیع تری دارد و آن اثبات حق ناموس در جامعه ی اسلامی است که این هدف با پاسداشت مقام زن و حفظ پایه های خانواده اجرا شدنی است. زنی که سلامت روحش سلامت نسل انسانی را در پی دارد و این امر نائل نخواهد شد مگر در پرتو ایمنی بخشی به چارچوب اخلاقی این قشر.

بی گمان این ادعا درست است که حجاب و عفاف مختص زنان نیست و مردان جامعه نیز باید ملزم به رعایت حقوق حیا و عفت باشند ولی باید پذیرفت که پایبندی به این قاعده از طرف بانوان آثار مفیدتری برای فرد و جامعه دارد.

بسیج فرهنگیان که نماد علم آموزی و انسان سازی است ،مثل همیشه ی تاریخ در کنار مردم ایستاده و با غیرتی سرشار و غروری بیشتر نام مبارک این هفته را مثل مدالی بر سینه می زند زیرا هرجا نامی از ناموس باشد قشری از بطن فرهنگ و همبستگی ، درخشان تر نمایان شده اند.

بسیج فرهنگیان استان همدان نیز مثل تمامی سالهای متمادی که نمونه ی کامل همبستگی و شکوفایی قشر عظیم بسیج هستند با آمادگی کامل و در پرتو بیانات سراسر راهگشای رهبر معظم انقلاب برای بزرگداشت هفته ی مبارک حجاب و عفاف آستین همت را بالا زده تا به دشمنان همیشه متوهم ایران بگوید "تا زمانی که مهمترین پایه های حفظ نظام بر دوش ما سنگینی می کند پنبه ی شکستن حرمت و بی حیایی را از گوش هایتان خارج کنید و بدانید اگر هزار قرن بگذرد و هزار رضاخان بدنیا بیاید نمی گذاریم چادر از سر زن ایرانی بیفتد".

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.