شماره مطلب: 24653

نیاز اساسی امروز جامعه فرهنگیان شناخت و اجرای سند تحول بنیادین است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی (دکتر حاجی بابایی) در همایش معلم، بصیرت و انقلابی گری گفت: نیاز امروز جامعه فرهنگیان، شناخت سند تحول بنیادین بوده و تحول واقعی در آموزش و پرورش مستلزم اجرای آن است

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین (علیه السلام) استان همدان: نماینده مردم همدان و فامنیین در مجلس شورای اسلامی (حمید رضا حاجی بابایی) در همایش معلم، بصیرت و انقلابی گری که با رویکر تبیین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با همت سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین (علیه السلام) استان همدان در مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد گفت: آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی دارای جایگاه ویژه و رفیعی است.

حاجی بابایی سند تحول بنیادین را مبنای کار در دستگاه تعلیم و تربیت خواند و افزود: نیاز امروز جامعه فرهنگیان، شناخت سند تحول بنیادین بوده و تحول واقعی در آموزش و پرورش مستلزم اجرای آن است.

وی تاکید کرد: اجرای سند تحول، منجر به تحقق جایگاه معلم و مدرسه می‌شود.

آموزش و پرورش تحت هیچ شرایطی نباید خصوصی سازی شود

دکتر حاجی بابایی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری این سند را نسخه‌ی شفا بخش دانستند و اجرای آن را الزامی اعلام نمودند. وی ادامه داد: در ایران ۱۱ سند تدوین شده که برنامه‌ی ششم توسعه و سند تحول بنیادین از همه لحاظ نسبت به بقیه سرآمد است.

وی اعلام کرد: بر اساس سیاست های کلی مقام معظم رهبری، آموزش و پرورش از امور حاکمیتی بوده و تحت هیچ شرایطی نباید خصوصی سازی شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه، آموزش و پرورش جان نظام است، تصریح کرد: نیروی استراتژیک امنیت آمریکا، تأمین نیروی انسانی بصیر را تنها راه حفظ کشور می‌داند، که ما هم باید به همین طریق عمل کنیم

در طرح رتبه بندی معلمان هیچ چیز برای معلم کم گذاشته نمی شود

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت رتبه بندی معلمان، گفت: ارتقای جایگاه استادان، فن‌آوران و معلمان یکی از مفاد سند تحول بنیادین است و با اجرای عملی این سند هیچ چیز برای معلم کم گذاشته نمی‌شود.

حاج بابایی تاکید کرد: کسانی از نظام رتبه بندی حرف می‌زنند که چیزی از آن نمی فهمند و می‌گویند ۱۱ هزار میلیارد می‌خواهد اما این درست نیست، برخی می‌گویند آموزش و پرورش گران اداره می‌شود که این صد در صد غیرکارشناسی است و صحیح نیست.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان این که تحقق سند تحول بنیادین نیازمند عزم ملی است، گفت: همه باید کمک کنند تا  آموزش و پرورش بتواند برنامه های خود را بر مبنای سند تحول بنیادین پیش ببرد.

سپس دکتر حاج بابایی به تبیین و تشریح سوالات کتبی و شفاهی فرهنگیان پرداختند.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.