شماره مطلب: 24639

سند تحول امروز به گفتمان غالب آموزش و پرورش تبدیل شده است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش کشور با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید کرد: این سند امروز به گفتمان غالب آموزش و پرورش تبدیل شده است

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصار الحسین (علیه السلام) استان همدان، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش کشور در همایش معلم، بصیرت و انقلابی گری با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه این سند امروز به گفتمان غالب آموزش و پرورش تبدیل شده است، افزود: امیدواریم این سند عملیاتی شود ضمن اینکه پرچم‌دار این حرکت بزرگ در کشور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هستند که از دیرباز این موضوع را مطرح کردند. وی با اشاره به ضرورت اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سند تحول بنیادین را بسیار متقن و مهم و عالمانه، جامع، منسجم، پیشرو و افتخارآمیز دانستند.

رتبه بندی معلمان جزو احکام صریح سند تحول بنیادین است

عضو شورای راهبردی آموززش و پرورش با بیان اینکه رتبه بندی معلمان باید عملیاتی شود و امیدواریم سال آینده تحقق پیدا کند ادامه داد: رتبه‌بندی پلکانی بوده و پله پله فرد جلو می‌رود. وی افزود: نظام راهبری و مدیریت آموزش و پرورش و مدیریت اثر بخش در مقاطع مختلف، تخصیص منابع مالی، پژوهش و ارزشیابی از جمله ۶ زیر نظام این سند تحول است که باید عملیاتی شود.

در سند تحول بنیادین به موضوع خصوصی سازی آموزش و پرورش اشاره نشده است

عضو ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش در ادامه به موضوع خصوصی‌سازی آموزش اشاره کرد و ادامه داد: در سند تحول بنیادین به موضوع خصوصی‌سازی اشاره‌ای نشده است. این شخصیت برجسته با اشاره به اینکه سند تحول آموزش و پرورش را حاکمیتی می‌داند که به شدت بر مشارکت مردم تاکید دارد نه خصوصی‌سازی افزود: خصوصی‌سازی به معنای مصطلح مورد پذیرش نیست.

اجرای سند تحول منوط به حل مشکل اقتصادی آموزش و پرورش است

عضو هیات امنای دانشگاه فرهنگیان اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در گرو حل مشکل اقتصاد آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: تا زمانی که مشکل اقتصاد آموزش و پرورش حل نشود اجرای سند تحول بنیادن امکانپذیر نیست.نوید ادهم با تاکید بر اینکه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیاز به عزم ملی دارد، افزود: اجرای سند باید جامعه‌پذیر باشد که در همین راستا باید رسانه‌ها نیز به میدان بیایند. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تکریم و تعالی یکی از نیاز‌های جدی امروز جامعه است، یادآور شد: از سند تحول بنیادین به عنوان مسئله تکریم و تعالی نسل جوان در آموزش و پرورش اشاره شده است که در صورت اجرا به یکی از نیازهای جدی جامعه پاسخ داده می‌شود. وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه فرآیند هویت‌آفرینی فرزندان ما دچار مشکل شده است، تصریح کرد: باید زمینه‌ای برای هویت‌یابی نسل جدید فراهم آوریم چرا که اگر هویت‌یابی لطمه بخورد، انسجام ملی هم خسارت خواهد دید.

جناب دکتر ادهم در پایان سخنان خود گفت: کار ما معلمان این است که یک تعادل و توازن بین این مولفه‌ها ایجاد کنیم و نباید یکی را نسبت به دیگری پررنگ‌تر کنیم، خاطرنشان کرد: برخی از راهبردهای اجرایی سند تحول مانند صیانت از خط فارسی، تقویت نگرش مثبت به گذشته، تاریخ و تمدن ایران و اسلام، توجه متوازن به هویت ایرانی و اسلامی است و ما باید نگران هویت بچه ها باشیم.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.