شماره مطلب: 24407
معاون آموزش متوسطه عنوان کرد:

ارزشیابی، ابزار تضمین کیفیت فعالیت های فرایند یاددهی–یادگیری و فرصت بهسازی و بازسازی این فرایند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش نهاوند در جلسه سرگروه های آموزشی دوره اول گفت: ارزشیابی، ابزاری برای تضمین کیفیت فعالیت های فرایند یاددهی–یادگیری و فرصت بهسازی و بازسازی این فرایند می باشد.

به گزارش بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(علیه السلام) استان همدان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش نهاوند علی عمرانی معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش نهاوند در جمع سرگروه های آموزشی دوره اول متوسطه با اشاره به نوزدهمین هدف عملیاتی سند تحول بنیادین که بر استقرار نظام ارزشیابی و تضمین کیفیت در نظام تعلیم و تربیت تاکید دارد، از ارزشیابی به عنوان حلقه ای از زنجیره ی فعالیت های آموزشی معلم و تکمیل کننده سایر فعالیت های او یاد کرد.

وی افزود: در ارزشیابی، معلم با استفاده از روش ها، فنون و ابزار مختلفِ اندازه گیری، بازده دانش آموزان را در زمینه های مختلف درسی و رفتاری سنجش کرده و مورد ارزیابی قرار می دهد و از این طریق میزان موفقیت خود و آنان را در دستیابی و تحقق بخشیدن به اهداف آموزشی وتربیتی مشخص می نماید.

عمرانی هدف اصلی و اساسی ارزشیابی را کمک به معلمان در جهت بهبود شیوه های آموزشی، الگوها و راهبردهای تدریس و رفع نواقص یادگیری فراگیران و دانش آموزان دانست که نهایتا منجر به تضمین کیفیت فعالیت های یاددهی–یادگیری می گردد.

معاون آموزش متوسطه ادامه داد: از این رو با توجه به نظریات جدید در حوزه یادگیری، ارزشیابی، پرورشی و خلاقیت، باید نگرش خود را در مورد آموزش و پرورش فرزندانمان بازسازی کنیم و فضایی را ایجاد کنیم که مدرسه به عنوان مکانی برای یادگیری، لذت بخش باشد.

در ادامه جلسه، مقرر شد به منظور تحقق بیشتر اهداف مد نظر، نمونه سوالات امتحانی مورد استفاده در امتحانات نوبت اول به اداره ارسال و با شاخص های تعریف شده در طراحی استاندارد سوالات امتحانی مطابقت داده شده و دبیران برتر در طراحی سوال مورد تقدیر قرار گیرند.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.