شماره مطلب: 24109
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد:

برنامه ریزی برای پدافند غیر عامل، توسعه پایدار را به دنبال دارد

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: برنامه ریزی برای پدافند غیر عامل، توسعه پایدار را به دنبال دارد.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در مراسم  گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل که در هنرستان تهذیب همدان برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن 13آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهار کرد: امسال در شرایطی به استقبال 13 آبان می رویم که دشمنان و بدخواهان نظام  اسلامی همچنان به دنبال تحریم و تهدید هستند.

پورداود با اشاره به چهلمین سال انقلاب اسلامی،  سه عنصر رهبری، ایمان و مردم را عوامل پیروزی انقلاب و پایداری نظام خواند  و تصریح کرد: این سه عنصر باعث خواهد شد که از این گردنه ها به خوبی عبور کنیم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تبیین و فراگیری پدافند غیر عامل در مواجهه با تهدیدات مختلف دشمنان، خاطرنشان کرد: دفاع غیرعامل تمهیداتی است که در زمان صلح صورت می گیرد.

پورداود هدف عمده پدافند غیر عامل را ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری ذکر کرد و افزود: این کار باید با برنامه ریزی و طراحی در رسیدن به توسعه پایدار نهادینه شود.

وی با بیان این که پدافند غیرعامل صلح آمیز ترین و معقول ترین روش دفاعی است، گفت: پدافند غیر عامل یک دانش بین رشته ای است که باید آن را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: در پدافند غیر عامل تمام نهادها، نیروها، سازمان ها و حتی مردم عادی می توانند نقش موثری را ایفا کنند.

پورداود هفته پدافند غیرعامل را فرصتی برای اجرای برنامه های موثر در فضاهای آموزشی و دستگاه های اجرایی دانست و در عین حال گفت: البته همه روزها و هفته ها را باید روز و هفته پدافند غیرعامل دانست، چراکه این نکته بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان این که آشنایی دانش آموزان با پدافند غیر عامل، مقابله با آسیب ها را آسان تر می کند، ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی دستگاه های اجرایی و فرهنگ سازی در این زمینه، بتوانیم آحاد جامعه را با تهدیدات و آسیب ها آشنا کنیم.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.