شماره مطلب: 23034
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شهروندی:

حقوق شهروندی از جنس حرف نیست از جنس عمل است

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شهروندی گفت: حقوق شهروندی از جنس حرف و شعار نیست، بلکه از جنس رفتار و عمل است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شهروندی گفت: به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان،حقوق شهروندی از جنس حرف و شعار نیست، بلکه از جنس رفتار و عمل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان،مهناز احمدی دستجردی در نشست اعضای شورای معاونین استان با اشاره به دستورالعمل منشور حقوق شهروندی، اظهار کرد: این موضوع یکی از وعده های رییس جمهور محترم به مردم بوده که برای گرامیداشت حقوق مردم ساز و کارهایی پیش بینی شود.

احمدی دستجردی با بیان این که در زمینه حقوق شهروندی قوانین زیادی داریم، افزود: در قانون اساسی کشورمان به عنوان یکی ار مترقی ترین قوانین اساسی دنیا توجه خاصی به بحث حقوق شهروندی شده است.

وی تصریح کرد: با وجود قوانین فراوان و متعالی، در مقام اجرا و عمل اما مشکلاتی داریم و با نقطه مطلوب فاصله ریادی دیده می شود.

وی گفت: حقوق شهروندی از جنس حرف و شعار نیست، بلکه از جنس رفتار و عمل است.

احمدی دستجردی آموزش و پرورش و مدارس را از جمله حوزه هایی خواند که حقوق شهروندی را بهتر رعایت می کنند و خاطرنشان کرد: این موضوع باعث شده تا اعتماد مردم به دستگاه تعلیم و تربیت و معلمان در سطح بالایی باشد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور حقوق و شهروندی گفت: باید راهکارهای عملی ارائه شود تا حقوق شهروندی در سطح جامعه خود را نشان دهد.

وی با اشاره به بحث آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: یکی از راهکارهای عملی در کاهش آسیب های اجتماعی توجه به حقوق شهروندی است.

در این جلسه که مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز حضور داشت، پیرامون موضوع حقوق شهروندی بحث و نبادل نظر شد.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.