شماره مطلب: 21279
سخنرانی مسئوول سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان در دبیرستان استعداد های درخشان علامه حلی 1

هشتم آبان ماه 59 چون ستاره ای فروزان هدایتگر نسل جدید انقلاب است

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان و دانش آموزی استان همدان گفت: هشتم آبان ماه 59در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چون ستاره ای فروزان هدایتگر نسل جدید انقلاب است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،     سرهنگ مرتضی سیاهوشی بااشاره به این که درآبان ماه دو واقعه ی تاریخی وجود دارداظهار نمود: یکی هشتم آبان ماه سالروز شهادت جوان 12ساله شهید محمد حسین فهمیده،دومی سیزده آبان ماه روز تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام.

سیاهوشی افزود: هشتم آبان ماه 59در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چون ستاره ای فروزان هدایتگر نسل جدید انقلاب است.

وی گفت: روز بسیج دانش آموزی یادآور نسلی است که باتاسی به حضرت قاسم بن الحسن شهادت را احلی من العسل می داند.

سیاهوشی گفت: شجره طیبه بسیج دانش آموزی که با خون شهید فهمیده ها آبیاری شد محصولش حجت خدا برشهید حججی شد.

سرهنگ سیاهوشی بامطرح کردن این سوال  که شهید فهمیده چرا درخشید ورهبررهبرانقلاب شد،باتوجه به فرمایشات رهبری گفت:شهید محمدحسین فهمیده و نقش او به عنوان اسوه و الگو برای نوجوانان، چنین می ‏فرمایند:هر کشور وملتی با آرمان‏ها، اسطوره ‏ها و نمادهای خود زندگی می کند. شهید فهمیده را یک نوجوان نمونه، استثنایى و پرورش‌یافته در آب و هواى تحول یک ملت توصیف کردند. او سیزده ساله بود؛ اما با رشد، با شعور، با اراده و مصمم، کشور خود را ‌شناخت، امام خود را ‌شناخت، دشمن خود را ‌شناخت، اهمیت وجود و فعالیت خود را هم ‌شناخت و رفت این سرمایه را تقدیم عزت کشور و آینده‌ى انقلاب و منافع و مصالح مردم کرد.

جسم او (شهید فهمیده) رفت؛ اما روحش زنده ماند، یادش ابدى شد و خاطره‌اش به صورت اسطوره درآمد. این الگوست.

او واقعا یک نوجوان نمونه، استثنایى و پرورش‌یافته در آب و هواى تحول یک ملت و البته با استعداد لازم بود.

حسین فهمیده ۱۲ ساله را به عنوان رهبر خود خطاب کرد و  کار اورا اینچنین با ارزش و اهمیت قلمداد نمود .

سیاهوشی درباره سیزده آبان و روز استکبار ستیز بااشاره به آیه های زیرگفت:

خداوند در قرآن می فرماید: أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ ۖ(آیه 36 سوره نحل)

بندگی خدارا کنید و از طاغوت اجتناب کنید،معلوم است خداوند پیامبران رافرستاد برای بندگی خدا واجتناب از طاغوت.

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ اتَّقِ اللَّهَ وَلَا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ إِنَّ اللَّهَ کَانَ عَلِیماً حَکِیماً(سوره 33. احزاب آیه 1)

همانگونه که نماز واجب است جهاد،واجب است و اطاعت نکردن از کافرین ومنافقین هم واجب است.

البته در راه مبارزه بااستکبار سخت است ولی وعده داده است: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ(آیه 7 سوره محمد)

اگر دین خدا را یاری کنید خداشمارا یاری می کند.

[دشمن شناسی] دشمن شناسی و استکبار ستیزی از منظــــــر قـــــــــرآن کریــــــــــم از جمله روش هاى ارزشمند و کارآمد قرآن در جهت تربیت درست انسان ‏ها و نجات بشر از ضلالت و گم‏راهى، توجه دادن آنان به وجود دشمنان و شیوه برخورد آنان در عرصه ‏هاى گوناگون زندگى است. به دیگر سخن، یکى از اقدامات شایسته قرآن در جهت هدایت افراد و جوامع بشرى ، این است که آنان را از وجود دشمنان گوناگون مطلّع سازد تا فکر نکنند هیچ مانعى آنان را در این جهت تهدید نمى ‏کند .

روز ملّی مبارزه با استکبار

روز 13 آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشتند. در روز 13 آبان 1343، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز 13 آبان 1357، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری کردند.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 یک بار دیگرکلام گوهر بار امام خمینی ( ره ) را در اذهان تداعی می کند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

با پیروزی انقلاب اسلامی، شیطان بزرگ با دخالت ها و توطئه های پیدا و نهان ، سعی در ایجاد شکاف و انحراف درنهضت عظیم مردم ایران داشت ، اماثمره تلاش های امام که در باطن پاک فرزندان امت اسلامی ریشه دوانیده بود ، در 13 آبان 58 و در قلب خزان به شکوفه نشست .

دانشجویان پیرو خط امام ، شیشه عمر آمریکا را شکستند و با فتح لانه جاسوسی ، حماسه عظیم دیگری آفریدند که امام (قدس سره ) به حق آن را انقلاب دوم وانقلابی بزرگ تر از انقلاب بهمن 57 نامید

وی افزود: البته سرکرده استکبار آمریکای جهانخواراست که در تمامی جنایاتی که اتفاق می افتد مهره گردان اصلی آمریکای خبیث است.

سیاهوشی گفت: خلاصه اینکه شهید فهمیده راه را درست تشخیص داد وبدرستی عمل کرد ودرخشید.

سیاهوشی گفت: فهم درست وظیفه وعمل به آن،ودر13آبان دشمن شناسی واستکبار ستیزی موج می زند هم دشمن را بشناسیم و هم بااو مبارزه کنیم.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.