شماره مطلب: 16908
سردار نقدر در یادواره شهید «احمدی‌روشن» در همدان:

کسانی که در برابر دشمن کوتاه آمدند باید احساس شرمندگی کنند/ شهدا شاگرد اول‌های کلاس آفرینش هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کسانی که پای میز مذاکره آمدند و به خیال خودشان که با این کوتاه آمدن وضع معیشتی مردم خوب می شود سخت در اشتباه هستند و باید از مردم عذرخواهی کنند و احساس شرمندگی کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،  به نقل از بسیج؛سردار محمدرضا نقدی در یادواره شهید «احمدی روشن» در حسینیه امام(ره) همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره) و شهدای انقلاب و شهدای والامقام هسته ای، اظهار داشت: یادواره شهدا نشستن پای کلاس درس بالاترین اسوه‌های انسانیت است.

وی عنوان کرد: شهدا شاگرد اول‌های کلاس آفرینش هستند که نخبه بودند و حقیقت هستی را همانطور که هست دیدند و دریافتند و مسیر صحیح زندگی و سعادت را به درستی یافتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهدا از میان غبارها و تیرگی ها و آلودگی عبور کردند و راه را گم نکردند، بیان کرد: نشستن پای کلاس این استادان بزرگ سعادت است و باید این نعمت را قدر بدانیم و از آنها استفاده کنیم.

وی ابراز داشت: یادواره یک حرکت حماسی و احساسی است و ابراز محبت و عشق نسبت به انسان‌های بزرگواری که حق به گردن ما دارند و ما مدیون آنها هستیم و یک نوع ادای دین است به کسانی که همه هستی خود را فدای هدایت، شرافت، کرامت، استقلال و آزادی و امنیت ما کردند.

سردار نقدی در ادامه اضافه کرد: در کنار این حرکت حماسی و احساسی پاسخی که ما داریم این است که یک کلاس درس هست که از آنها باید بیاموزیم زیرا آنان به بالاترین قله دست یافته اند.

وی با بیان اینکه بالاتر از هر خوبی، خوبی است تا جایی که کسی در راه خدا کشته شود، گفت: بالاترین قله خوبی‌ها و نیکویی‌ها شهادت در راه خداست که شهدا به این رسیدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا بهترین نیکی را احسان به والدین می‌دانستند، گفت: شهید «احمدی روشن» به والدین خود احترام می‌گذاشت و با نیکی و احسان با آنان برخورد می‌کرد و نسبت به همسر و فرزندش بسیار خوش اخلاق بود و به مردم خیرخواه بود، واجبات را انجام می داد، از محرمات و گناهان دوری می کرد.

* تاریخ باید بگذرد تا شهید شهریاری‌ها و احمدی روشن ها را بشناسیم

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شهید «احمدی روشن» در هر شرایطی زمان و مکان را درک می‌کرد و مطیع امر ولی فقیه‌اش بود.

سردار نقدی با اشاره به وصیت‌نامه شهید «احمدی روشن» گفت: امام خمینی(ره) فرمودند «پشتیبان ولایت فقیه باشید که به انقلاب آسیبی نرسد» و من از کسانی که مخالف انقلاب و ولی فقیه هستند روی برمی‌گردانم چرا که این بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما داده است.

وی همچنین در خصوص بحث انرژی هسته ای افزود: انرژی هسته ای حق مسلم ماست و ما به این خاطر به میدان آمده و برای آن شهید دادیم و بهترین گل‌های کشورمان را فدا کردیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما بهترین سرمایه‌هایمان را تقدیم کردیم، عنوان کرد: تاریخ باید بگذرد تا بدانیم شهید شهریاری‌ها و احمدی روشن ها چه کسانی بودند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص آرمان‌خواهی واقع بینانه، تأکید کرد: اگر می خواهیم به آرمان خود برسیم باید از ولی فقیه اطاعت کنیم و در این راه تردید به خود راه ندهیم، وقتی ولی فقیه خود را درست انتخاب کنیم دیگر تردیدی نداریم.

سردار نقدی بیان کرد: مسیری را که انتخاب کردیم و به میدان آمدیم برایش بها دادیم و هزینه های مادی و معنوی و شهدا را تقدیم کردیم که اینها باید به سرانجام برسد و مسیر علمی کشور محقق شود.

* انقلاب ما در قلب ها نفوذ کرده است

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و اینکه نرمش قهرمانانه پایانی برای تردیدها بود، گفت: کسانی که تصور می‌کنند اگر ما قدری از مسائل هسته‌ای کوتاه بیاییم این منجر به بهبود معیشت مردم می شود و فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها را برمی دارند و دشمن کوتاه می آید، سخت در اشتباه هستند چراکه دشمن دست از دشمنی برنمی‌دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ما باید با هم انقلاب را پیش ببریم و به دست صاحب اصلی برسانیم و نباید ذره‌ای تردید به خود راه دهیم.

وی اضافه کرد: کسانی که پای میز مذاکره آمدند و به خیال خودشان که با این کوتاه آمدن وضع معیشتی مردم خوب می شود سخت در اشتباه هستند و باید از مردم عذرخواهی کنند و احساس شرمندگی کنند.

سردار نقدی تصریح کرد: این تردیدی که در مردم ایجاد کردند باید برطرف شود و باید بفهمند که آمریکا از روزی که مذاکرات به امضا رسیده تا به امروز حداقل ماهی یک بار یک قانون علیه ما تصویب کرده است.

وی با بیان اینکه گویا کنگره را فقط برای تصویب قانون علیه کشور ایران درست کرده اند، ابراز داشت: آنها می‌خواهند ما را مأیوس کنند که فکر کنیم درحال شکست هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ما باید هوشیار و آگاه باشیم با اشاره به صدور انقلاب اسلامی، افزود: امروز با افتخار پرچم ایران در سواحل مدیترانه، دریای سرخ و آمریکای لاتین به اهتزاز درآمده و اینگونه با سرعت پیش رفته و انقلاب ما در قلب ها نفوذ کرده و دشمن به همه آرمان‌ها ایمان پیدا کرده است.

* ما باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم تا به مهدویت برسیم

وی با اشاره به جبهه مقاومت ابراز داشت: دشمن این را می‌بیند که در فلسطین، لبنان، یمن و سوریه چه پیروزی هایی برای اسلام حاصل می شود و چه پیشرفت هایی می کنیم و امیدواریم یک آینده روشن و درخشان و مهدوی در پیشرو داشته باشیم که با عظمت مردم و ادامه راه این شهدا به آن دست یابیم.

سردار نقدی یادآور شد: امروز اگر ما مشکلات اقتصادی داریم مبارزات ملت ما آمریکا را از رتبه یکمین جهان به آنجایی کشانده که اکنون 20 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و به ورطه نابودی کشیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما به انقلاب امیدواریم و پیش می‌رویم و با این یأس افکنی‌ها و تهدیدافکنی‌ها از این راه روشن دست برنمی‌داریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این انقلاب را خدا حفاظت کرده است، گفت: دست غیبی همواره همراه ملت ما بوده چرا که ملت ما اخلاص و پاکی داشته و از عمق وجودشان اسلام را می‌خواستند و ما در این مسیر از بین مشکلات گذشتیم و به پیروزی رسیدیم و دشمن شکست خورد.

وی بیان کرد: امروز اگر شهید «احمدی روشن» اینجا بود، از ما می خواست که ولی فقیه را همراهی کنیم و همواره پیروش باشیم تا به مقصود خود برسیم.

سردار نقدی با بیان اینکه ما باید ادامه دهنده راه این شهدا و شهید «همدانی» که افتخار این خطه شهیدپرور است، باشیم تا به مهدویت برسیم .

در پایان این مراسم به فرزندان شهدای مدافع حرم حمایل اهدا شد و گروه سرود نورالمهدی به اجرای سرود پرداختند و در پایان مداح اهل بیت(ع) حاج احد قدمی مداحی کرد.

انتهای پیام/

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.