شماره مطلب: 15757
به مناسبت هفته بسیج و بسیج فرهنگیان:

فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ صحیح و ناب اسلامی است

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان گفت:فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ صحیح و ناب اسلامی است و بسیج فرهنگیان در راه ترویج این فرهنگ بدون توجه به تغییرات مدیریتی و سیاست های اجرایی دولت ها درآموزش و پرورش وبه دور از هر گونه قید های اداری و پیچ وخم های مدیریت بوروکراتیک این ماموریت را وظیفه اصلی خود دانسته وبه رسالت مهم خود عمل و در اجرای آن کوشش می کند .
نسخه مناسب چاپ

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) در مورد فرهنگ بسیج ،فرهنگ صحیح اسلامی و نقش بسیج فرهنگیان در گفتگو با خبرنگار این سازمان عنوان نمود:

فرهنگ به فرمایش حضرت امام خمینی(ره)مبدا تمام خوشبختی ها و بدبختیهای ملت است.

اگر فرهنگ ناصالح باشد،جوانانی که در این فرهنگ ناصالح تربیت می شونددر آتیه فساد ایجاد خواهند کرد...اگر فرهنگ صحیح باشد،دانش آموزان و جوانان ما همه صحیح ساخته می شوند.

سیاهوشی افزود: فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ صحیح و ناب اسلامی است وبسیج فرهنگیان در راه ترویج این فرهنگ  بدون توجه به تغییرات مدیریتی و سیاست هایاجرایی دولت ها درآموزش و پرورش وبه دور از هر گونه قید های اداری و پیچ وخم های مدیریت بوروکراتیک این ماموریت را وظیفه اصلی خود دانسته وبه رسالت مهم خود عمل ودر اجرای آن کوشش می کند .

وی گفت: وظیفه ما عمل به تکلیف است،تکلیفی الهی که شهدا بر عهده ماگذاشته اند،هر کس که با بصیرت است و وجدان آگاه و بیداری دارد و برای سرنوشت خود،سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قائل است باید در راه ترویج فرهنگ بسیج تلاش کند،حرکت کند آن هم حرکت جهادی و باید از مال و جان خود در راه ترویج فرهنگ بسیج مایه گذاشت و امروز هم مثل 8سال دفاع مقدس در زمینه هایمختلف(فرهنگی،علمی،اقتصادی،امنیتی...)باید تلاش کرد که تا دیگران به این باوربرسند که هر جا مشکلی وجود دارد راه حل آن فرهنگ بسیج است.

وی در پایان تصریح کرد: جهت نشر فرهنگ و تفکر بسیجی و پیشرفت تشکیل بسیج در جامعه فرهنگیان باید به معیارهای زیر دست یابیم:

اول اینکه پیوند مستحکمی با ولایت مطلقه فقیه و اطاعت آگاهانه ازمقام عظمای ولایت داشته باشیم.

دوم اینکه ایمان و اخلاص کاملی داشته باشیم. ایمان به الله بدون ذرهای تردید یاشک

سومین معیار عدالت خواهی است یعنی بسیجی تفسیر عدالت حضرت علی(ع)باشد.

چهارمین معیار ظلم ستیزی است یعنی بسیجی باید فرمانبردار امامی باشدکه فرمود ماتا آخر در کنار مظلومان جهان می ایستیم و باظلم می جنگیم.

پنجمین معیار داشتن روحیه شهادت طلبی است.

ششمین معیار ایثارگری است یعنی همه چیز راباید برای رضای خدا در طبق اخلاص بگذاریم.

هفتمین معیار زهد وقناعت است یعنی همانند حضرت علی(ع) توشه ای ازساده ترین طعام و سرپناهی از بی تجمل ترین بناها و پوشاکی از مردمی ترین پوشش هارا داشته باشیم.

هشتمین معیار تواضع وصمیمیت است یعنی از آنچه بوی تکبر و خود بینی می دهد فاصله بگیریم و همانند مالک اشتر باشیم که از شدت تواضع،جاهلان بر او جسارت میکردند و او با کرامت آنان را دعا می کرد.

نهمین معیار ابتکار و خلاقیت است یعنی باید ذهن خلاق و فکر پویاداشته باشیم و باتوکل به خدا در جهت نشر تفکر بسیجی باعمل و ایده های نو و مفید به حال جامعه و منطبق بر دستورات اسلام ناب محمدی گام بر داریم.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.